קטלוג יינות

הרכב זנים: קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק, פטיט ורדו.
הכרם: עלמה, כרמי יוסף, מטע
יישון: 30 חודשים בחביות עץ צרפתיות.
אחוז אלכוהול: 15.5%
מועד בציר: ספטמבר 2007
מועד ביקבוק: יולי 2009
הערות היינן: בלק טוליפ הוא יצירת אמנות המאחדת בתוכה את כל הידע והאהבה שהצטברו במהלך שנות ייצור יין איכותי. היין מיוצר מהחביות הטובות ביותר של אותה שנה, והוא עשיר ובעל נוכחות, עם עוצמות פרי חזקות, וטעם שובה לב. בלק טוליפ מיצב את עצמו כבר מהשנה הראשונה כאחד היינות האיכותיים ביותר שמיוצרים בישראל.

מחיר מומלץ לצרכן: 175 ש"ח
 

Black Tulip 2007


מידע נוסף

בלק טוליפ, יין "ספינת הדגל" של יקב טוליפ, הוכתר ע"י מבקרי יין וטועמים כאחד היינות הטובים המיוצרים בישראל.
מדי שנה בוחר יינן היקב, תמיר ארצי, את החביות הטובות ביותר של שנת הבציר האחרונה. חביות אלו הן לאו דווקא חדשות או יקרות במיוחד, אלא חביות שבאופן מסתורי ולא ברור מפיקות יין פירותי ומורכב, כזה שיישון ממושך בחבית ייטיב עימו, כזה הראוי להכנס לבלנד הקרוי "בלק טוליפ".
הבלנד הסופי שנבחר ע"י היינן ב-2007 הינו 66% קברנה סוביניון משני אזורי גידול (כרם עלמה בגליל וכרם כרמי יוסף בהרי יהודה), 20% מרלו, 10% קברנה פרנק ו-4% בלבד של פטיט ורדו, אשר הגיעו מהרי יהודה גם הם.
לבלנד ההתחלתי נבחרו 25 חביות, אשר יושנו 30 חודשים בחדר החביות. לקראת הביקבוק בחר היינן שוב 19 חביות בלבד, אשר מרכיבות את היין הסופי.
בלק טוליפ 2007 הוא יין יוקרתי ומורכב בעל גוף מלא ועשיר, ארומות של פירות שחורים בשלים, טבק ועץ קלוי, ויש לו סיומת ארוכה וחלקה.
 
"אני גאה לשחרר לעולם "בלק טוליפ" נוסף. יין גדול ומאסיבי שעומד בכל הציפיות ואף מעבר... תמורה נפלאה למחיר היין"
תמיר ארצי, יינן

 

created by armadil