טוליפ בקהילה

כפר תקוה
כפר תקווה- בית ומקום לאנשים מיוחדים. זהו יישוב קהילתי המהווה מודל ייחודי בארץ ובעולם, לקהילה שבה אדם עם מגבלות וצרכים מיוחדים יכול להתפתח ולממש את יכולותיו. הכפר הוקם בשנת 1964 על גבעות זייד שבעמק יזרעאל, סמוך לקריית טבעון.
אוכלוסיית כפר תקווה מונה כ- 200 חברים והיא מגוונת מבחינה גילאית, אופי הנכות, קשיי ההסתגלות וכן רמת התפקוד והעצמאות.
יקב טוליפ משתלב בחזון הכפר ע"י העסקת החברים בתהליך ייצור היין תוך עידוד מעורבות בקהילה וקידום פעילויות משותפות כגון, מכירת עבודות יד פרי יצירתם של חברי הכפר ועוד.
החברים העובדים ביקב לוקחים חלק פעיל בבציר, בביקבוק היין ואריזתו ומסייעים באירוח במרכז המבקרים של היקב. 
לא שמים תווית!

האהבה הגדולה של יקב טוליפ ל"חברים" מכפר תקווה שבקרית טבעון הולידה יוזמה חברתית מיוחדת במינה. יחד עם העמותות כפר תקווה, אקים, איל"ן ובית השאנטי נולד הפרויקט החברתי "לא שמים תווית"-  פרויקט אומנותי המגשר בדרך ייחודית בין עולם העסקים לקהילה.
בכדי למצוא את התווית האולטימטיבית ליין הדגל של יקב טוליפ ה - Black Tulip , הוכרזה בין חניכי כיתות האומנות בכל 4 העמותות תחרות ציורים, כשהציור הזוכה יהפוך בסופו של יום לתווית היין הנכספת. לאחר לבטים והתחבטויות קשות נבחר ביקב טוליפ הציור הזוכה מתוך 14 הציורים הסופיים הציור שנבחר הוא ציורו של דוד אשכנזי, יוצר מחונן עם תסמונת דאון מעמותת אקי"ם. "שהצבעוניות והאבסטרקטיות של יצירתו שבתה את לב כולנו".

 

 

 

הפרוייקט "לא שמים תווית" נולד מתוך אמונה כי

 

תווית שמים על יין ולא על אוכלוסיה שלמה.

 

Port Esperanza

המילה "אספרנזה" פירושה תקווה בספרדית, כשמו של "כפר תקווה" בו ממוקם ופועל יקב טוליפ.

הציור על גבי התווית הקדמית צויר על ידי אחד מחברי הכפר במסגרת תחרות ציורים אשר נערכה ובה נתבקשו החברים לצייר ציור בהשראת עמק יזרעאל. החברים מאד שמחו על התחרות ותוך יומיים התקבלו כ- 300 ציורים, מתוכם נבחר ציור זה להיות הציור שייצג את יין הפורט של היקב.

created by armadil