קטלוג יינות

המילה "אספרנזה" פירושה תקווה בספרדית, כשמו של "כפר תקווה" בו ממוקם ופועל יקב טוליפ. הציור על גבי התווית הקדמית של פורט אספרנזה של טוליפ צויר על ידי אחד מחברי הכפר, בתחרות בה נתבקשו החברים לצייר ציור בהשראת עמק יזרעאל.
זהו יין בסגנון פורט שמקורו בעיר "פורטו" שבפורטוגל. היין הופק מענבי קברנה סוביניון בשלים מאוד על מנת לקבל מתיקות טבעית גבוהה. במהלך התסיסה הוסף כהל ענבים איכותי אשר גרם להפסקת התסיסה ושימר את המתיקות הטבעית של הענב.
ייחודו של יין זה הינו התיישנות במשך 4 שנים בחביות עץ אלון צרפתיות בנפח 350 ליטר, אשר יובאו במיוחד מחברת "Remy Martin", יצרנית הקוניאק המובילה. בחביות אלה יושן במשך 12 שנה קוניאק XO, שהעניק לפורט ארומות וטעמים נפלאים של קוניאק משובח.
הפורט התרכז והתרכך כשהחביות היו חשופות לשמש בחודשי הקיץ ומוגנות מהגשם בחודשי החורף. צבעו אדום הנוטה לחום, והוא מאופיין במתקתקות נעימה בחיך המשאירה סיומת ארוכה של דבש, פירות יבשים, תותי יער, ונילוקרמל.
הפורט אינו מסונן ולא עבר כל תהליך הצללה.
 
מומלץ להגיש את הפורט קריר, לצד גבינות שמנות וגבינות קשות כגון רוקפור, קממבר וברי, מנות אחרונות עשירות בשוקולד, כמו גם שקדים, אגוזים ופירות יבשים.
אחוז אלכוהול: 18%

מחיר היין לצרכן: 115 ₪

                                                                                                                                        

Port Esperanza

created by armadil